керамические массы в ортопедической стоматологии
насадки стоматологічні пилосос
травление металлов кислотой
синтетичний блакитний сапфір

Search

Про депресію

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) порівнює депресію з епідемією, яка вже вийшла на перше місце в світі серед причин неявки на роботу, на друге - серед хвороб, що призводять до втрати працездатності.
За прогнозами, до 2020 року депресія паралізує економічне життя як розвинутих, так і країн, що розвиваються і вийде на перше місце в світі серед всіх захворювань, обігнавши інфекційні та серцево-судинні захворювання.
Щорічно близько 150 млн. чоловік у світі позбавляються працездатності через депресій. Тільки економіці США вона завдає щорічний збиток понад 50 млрд. доларів (290 мільйонів втрачених робочих днів, психотерапевтичної допомоги та зниження працездатності).
У США, згідно з даними Американської психіатричної асоціації, депресією страждає 15 млн. чоловік. На сьогоднішній день у Швеції депресія - перша «за популярністю» причина, по якій дають лікарняний.
У 60% хворих, які звертаються до поліклінік, виявляють депресивні розлади різного ступеня тяжкості.
Депресію діагностують у 22-33% госпіталізованих хворих, у 38% онкологічних, у 47% пацієнтів з інсультом, у 45% - інфарктом міокарда, у 39% - паркінсонізмом. 50% страждають депресією, взагалі не звертаються за медичною допомогою, і тільки 25-30% потрапляють на прийом до психіатра.
Жінки хворіють депресією в два рази частіше, ніж чоловіки. Не так давно пік захворювання припадав на вік 30 - 40 років.
На сьогоднішній день депресію хворіють люди до 25 років. У 2-3% людства депресія не залежить від зовнішніх обставин - це ендогенна депресія. Від 45 до 60% всіх самогубств здійснюють хворі депресією.
За прогнозами, в 2020 році саме депресія стане вбивцею № 1. При депресії в 35 разів більше шансів покінчити життя самогубством, ніж поза нею. 50% людей з ендогенною депресією і 20% з психогенною здійснюють спробу самогубства.
Кожному шостому це вдається. При єдиному епізоді депресії - ймовірність рецидиву складає 50%, при другому - 70%, при третьому - вже 90%. При депресивному розладі хоча б в одного з подружжя, розлучення виникають в 10 разів частіше, ніж у звичайних сім'ях.
Депресія частіше розвивається серед членів сім'ї депресивних пацієнтів. Ризик розвитку депресії серед самотніх і розлучених осіб в 2-4 рази вище, ніж серед сімейних. Саме тому, лікування та профілактика депресій - наше пріоритетне завдання.