подборка искусственных зубов
пластини для виготовлення тимчасових зубів
нанесение изображения на металл мет
колекція ювелірних виробів агат

Search

Депресія - стан, якого можна позбутися.

Депресія - стан, якого можна позбутися.
Якщо ви відчуваєте лише легкі ознаки депресії протягом кількох днів - Ви можете спробувати впоратися з нею самостійно. Встановіть собі граничний термін, коли Ви очікуєте настання поліпшення і якщо цього не відбувається - звертайтеся до спеціаліста.
Перші кроки в лікуванні депресії
1. Дізнайтеся більше про депресії і методи її лікування з матеріалів нашого сайту. Відмітьте, які симптоми є у Вас, прочитайте про існуючі методи лікування, Ви можете прочитати, які питання Ви, можливо, будете обговорювати з лікарем.
2. Зверніться до фахівця - лікаря-психотерапевта. Він допоможе Вам визначити, чи є у Вас депресія і як з нею можна впоратися.
3. Поговоріть з родичами або друзями. Депресія могла віддалити Вас від них. Близькі люди можуть підтримати Вас у цей період і допомогти знайти фахівця для захворювання. Ви не зобов'язані залишатися з депресією один на один. Після розмови з близькими Вам полегшає.
Звернення до фахівця
Депресія спотворює сприйняття життя людиною і може викликати сором, страх і провину за те, що людина страждає нею. Багато людей мовчки страждають, відчуваючи депресію. Деякі соромляться або бояться зізнатися в своїх почуттях; інші обманюють себе, применшуючи вираженість симптомів, лікування хвороби відкладається.
Пам'ятайте, що один із проявів депресії - відчуття безнадійності. Можливо, Вам буде непросто повірити, що щось може Вам допомогти, але в переважній більшості випадків депресія виліковна.
Після того, як Ви розповісте, що з Вами відбувається, Ви можете спитати лікаря-психотерапевта:
• "Як Ви вважаєте, у мене є депресія?" (Адже навіть якщо у Вас є деякі з описаних вище симптомів, тільки лікар може встановити точний діагноз)
• "як ви вважає, чим викликана депресія"
• Що потрібно зробити, щоб позбутися депресії?
• Чи потрібно мені проконсультуватися ще у будь-яких фахівців? (Депресія часто поєднується з неврологічною патологією) Якщо так - не могли б Ви кого-небудь порекомендувати?
• Чи потрібно мені взяти відпустку, зняти з себе частину обов'язків, як-то ще змінити спосіб життя?
• Як довго може тривати депресія?
• Які наслідки можуть бути, якщо не почати лікування прямо зараз?
• Який метод лікування переважний - лікарська терапія, психотерапія або їх поєднання (комбінована терапія)?
Як позбавитися від депресії
Вибір методу лікування залежить від типу депресії, її походження (ендогенна або психогенна, тобто обумовлена ​​стресом), вираженості симптомів, попереднього досвіду лікування, переносимості побічних ефектів пацієнтом, особливостей особистості самого хворого .
При ендогенної депресії основний елемент лікування - прийом антидепресантів; антидепресанти підбираються індивідуально з індивідуальною дозуванням.
При реактивної депресії обов'язковим компонентом лікування є психотерапія.
Для діагностики і лікування краще всього звернутися до лікаря-психотерапевта - він зможе точно визначити, чи є у Вас депресія, якого вона походження і як з нею краще боротися.
Що ще Ви можете зробити, щоб позбутися депресії?
1. Не приймайте важливих рішень
Депресія може перешкодити прийняти Вам зважене рішення, оскільки при депресії людина необ'єктивно сприймає себе і навколишній світ.
2. Постарайтеся уникати стресів
Для людини, яка страждає депресією, навіть невелике навантаження може здатися важким тягарем. Не перепрацьовувати себе навіть коли відчуєте, що у Вас з'являються сили - це може спричинити погіршення стану.
3. Піклуйтеся про своє тіло
У стані депресії людина часто втрачає фізичні сили, відчуває себе виснаженим. Якщо Ви відчули, що у Вас з'явилися фізичні сили - дайте своєму організму невелику фізичне навантаження, але не перестарайтеся - почніть потроху гуляти або доглядайте за квітами.
4. Їжте регулярно і з задоволенням
Якщо у Вас з'явився апетит - не відмовляйте собі в смачній їжі. Це допоможе Вам повернути смак до життя. При депресії порушується імунітет, тому постарайтеся є більше вітамінів.
5. Уникайте негативних думок
Якщо у Вас з'являється негативна думка - спробуйте подумати про щось приємне, відволіктися на якусь дію - приготувати чашку чаю, послухати радіо або подзвонити другу.
6. Спілкуйтеся з друзями та родичами, навіть долаючи себе
Ваші близькі можуть бути джерелом підтримки. Вони можуть допомогти Вам приймати рішення або вирішувати проблеми, з якими Ви боїтеся не впоратися, допомагати в роботі по дому.
7. Не соромтеся повідомляти лікаря-психотерапевта про будь-яких своїх проблемах чи зміни в самопочутті
Лікар допоможе впоратися з будь-якою проблемою, якщо буде про неї знати.
8. Не приймайте алкоголь і наркотики - вони можуть спровокувати погіршення стану.
Постарайтеся не зловживати снодійними.
Поговоріть з близькими про те, що Вас турбує - вони підтримають Вас